UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Kino Meduza istniało zaledwie siedem lat (1957-64) i mieściło się na zapleczu komendy powiatowej milicji przy ówczesnej ulicy Armii Czerwonej (Królewieckiej). To małe kino mieściło 190 widzów, ale miało szerokotaśmowy aparat filmowy, co nie było w tym czasie powszechne. Meduzy nie pamiętam, ale do Kolejarza i Promyka (Budowlani) chadzałem jako małe dziecko na bajki Disneya. Wszystkie te kina zamknięto w 1964 roku. Kiedyś o kinach bodajże w Dzienniku pisał Rafał Gruchalski. Poszukajcie, to znajdziecie.

Lu