A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Tak niewątpliwie, - punkt wyjścia, a właściwie analiza działalności dotychczasowej to klucz do dalszych działań urzędu. I aby polski standard radosnej twórczości nie był, tak jak dotychczas podstawą funkcjonowania samorządu, - konstatacja stanu zastanego i jego dogłębna analiza stanowić musi podstawę dalszych działań i planowania wszelkich dziedzin funkcjonowania miasta. Nikt tego nie zrobi w miesiąc a nawet w rok. Za wiele Indianie namieszali w tym mieście, którego potencjał znacząco uszczuplili nawet w stosunku do tego z roku 1944.Cóż - zobaczymy - jest szansa na nowe czasy w Elblągu. Zobaczymy, czy zostanie ona wykorzystana.
Tadeusz Grodziewicz - dyrektor Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji jest bezpośrednio odpowiedzialny za zniszczenie w 2009 r. zabytkowego reliefu przy ul. Królewieckiej 223,przy tamtejszym obiekcie wodociągów. Znajdował się tutaj widoczny z ul. Królewieckiej ozdobny relief z herbem Elbląga i datą 1907.Symbolika tego reliefu nawiązywała do pozyskiwania wody, a jego szczyt wieńczyła misternej, kowalskiej roboty chorągiewka wiatrowa. Było tu także wejście, które chroniły stare, metalowe drzwi zamocowane na kutych zawiasach. Dzisiaj nie ma śladu po tym ozdobnym detalu architektonicznym upamiętniającym uruchomienie w w 1907 r. wodociągów w Elblągu. Czy Miejski Konserwator Zabytków w Elblągu - Pan Mirosław Jonakowski wszczął w tej skandalicznej sprawie stosowne postępowanie???
elblaskie spółki komunalne, to państwo w państwie poza wszelką kontrolą. .. ..
To co dzieje się w EPWIK to większy bałagan jest w EPEC
W epec demontuje się jak dotąd dobre pracujące urządzenia i kupuje się nowe niby lepsze ale muszą być droższe i wiadomo dlaczego. .. ..
Spółki komunalne EPEC i EPWIK trzeba bardziej nadzorować bo cena za wodę rośnie tak jak rosnie cena za ciepło ale nowy Pan Prezydent Grzegorz Nowaczyk pewnie w najbliższym czasie się temu przypatrzy.
Prowadzę własną firmę, gdybym podniósł, w obecnych warunkach ekonomicznych rynku elbląskiego, ceny o 15% nikt nie kupiłby moich usług. Wysokie płace, przerosty zatrudnienia to obraz EPEC. Polecam komunalkę uwadze Pana Prezydenta.
Podpisałabym się pod każdą myślą nowego prezydenta, wyjąwszy obco brzmiące słowo "tour" po pokojach ratusza oraz nagrodę honorową dla poprzednika. Pan S. odszedł w kiepskim stylu, zamiast podziękować swojemu elektoratowi za to, że przez 12 lat znosił jego "radosną twórczość" i tolerował jego kaprysy, obraził się, okazał lekceważenie dla nowo wybranej władzy i pogardę dla elektoratu. Ani "dokonania" ani styl prezydentury nie zasługują na honory, bo nie stanowią pozytywnego wzorca. A na koniec jeszcze zgryźliwy staruszek, podniósł cenę wody. Chyba, że decyzja o nagrodzie to ukłon w stronę wiekowego elektoratu, który - jeśli miasto będzie zmieniało oblicze, szybko zapomni o swoim faworycie. Co do firm komunalnych, to przegląd struktury może przynieść spore oszczędności - tam od czasów "komuny" nic, za wyjątkiem fasady, się nie zmieniło
W EPECU talony świąteczne i prezenty to naturalność, podwyżki dla pracowników, zakupy itd. to też argumenty dla obecnego zarządu firmy by wprowadzać kolejne podwyżki za ciepło. To firma komunalna tzn. miejska i to w niej potrzebna wstrzemiężliwość i zdrowy rozsądek aby nie cierpieli elblążanie, a nie rozpusta do kwadratu.
W kampanii wyborczej P. Nowaczyk zastosowach chwyty sugerujące, że Słonina jest stary, nie zna angielskiego itd teraz daje do zrozumienia że od 16 lat nietkórzy urzędnicy go nie widzieli, jego styl był be, miasto zadłużone, zła komunikacja z mieszkańcami itp. Po czym zaprasza byego Prezydenta na wręczenie mu nagrody TRZEBA MIEĆTUPET