UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

To jest prawda, Rodzice wymagają od nauczycieli, aby ich dzieci wychowywali nauczyciele. Jak można wychować dziecko w klasie liczącej 30 osób mając 1 godz. tygodniowo. Aktualnie dzieci są roszczeniowe, nic od siebie, tylko dla nich? Skąd taka potrzeba?, tylko i wyłącznie to wychodzi ze środowiska rodzinnego domu. O składkach na komitet rodzicielski decyduje Rada Rodziców i sami uczniowie (samorząd szkolny). To są pomówienia, że za te pieniądze pijemy kawę i mamy ciasto! Pracuję 20 lat w szkolnictwie i nigdy z pieniędzy rodziców uczniów nie piłam kawy ani nie jadłam ciasta. Ciężko pracuj, nie tylko godziny lekcyjne w klasie, ale dodatkowe zajęcia dla uczniów zdolnych (konkursy), dla uczniów słabych (zjęcia wyrównawcze), jak również praca w domu nad przygotowaniem lekcji, sprawdzeniem prac klasowych, testów, sprawdzianów, opracowaniem pytań do testów, sprawdzianów, próbnych matur, egzaminów zawodowych. Moja praca nie kończy się po wyjściu z zakładu pracy- szkoły trwa jeszcze do późnych godzin. Jest to kosztem rodziny, wychowaniem własnych dzieci i własnym zdrowiem. Powiedzenie "obyś cudzie dzieci uczył" jest w tym miejscu bardzo wymowne!!!!!

DZ