UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Dziwne ale moje posty zamieniły się miejscami. To jest początek Grupa operacyjna. Przybyła do Elbląga wiosna 1945 r i za zadanie miała przejęcie miasta od dowództwa radzieckiego. Opisane jest to w książce \\" Ludzie stocznie okręty\\" autora nie pamiętam, ale nie wykluczam, że był to Pan Winnicki. Zapraszam do przeczytania, fascynująca książka o początku \\" życia\\" w Elblągu po wyzwoleniu. Co prawda słowo WYZWOLENIE trzeba pisać dużymi literami, gdyż ma ono wydźwięk ironiczny. Majątek wszystkich fabryk na terenie Elbląga, po zinwentaryzowaniu, Rosjanie przekazali w formie spisu na 1 kartce formatu A4.Z opisu w książce wynika że Rosjanie wyzwolili Elbląg ze wszystkiego a pozostałe przy życiu kobiety to nawet wyzwolili z pruderii, cnoty, godności a niektóre to nawet z życia. Prośba do redakcji mój post nie ma na celu szerzenia nienawiści do Rosjan. Proszę więc nie cenzurować i nie usuwać. Przedstawiam fakty zawarte w cyt. książce. I czy to się podoba czy nie; nie uważam że powinniśmy milczeć i udawać, że tak nie było. Elbląg po wyzwoleniu był praktycznie martwym miastem. cdn.

henryczekr