UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Super informacja dziennikarska z 1958 r. !!! Nie podano skąd przybyli ci repatrianci i z jakich powodów. A prawdopodobnie byli to repatrianci z Wileńszczyzny, którzy nie zgodzili sie przyjąć sowieckiego obywatelstwa i sowieckiego dowodu osobistego. O paszporcie mogli sobie pomarzyć, gdyż decydowało o tym m. in. NKWD i "predsiedatiel kołchoza". Przybyli do Polski zostawiająć za sobą "raj komunistyczny" jak był wóczas ZSRR. W 1958 roku przybył również do polski z rodziną z Wileńszczyzny Czesław Wydrzycki, znany później jako Czesława NIEMEN. .. .>

uzupełn.