UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Chyba pomysł ten komuś nie odpowiadał. Dokładnie daty nie przypominam, ale chyba był to rok 1954, nałeżałem do aktywistów Związku Młodzieży Polskiej i przypominam pewną prelekcję w Powiatowym Komitecie PZPR (obecnie Urząd Skarbowy) na temat wypompowania wód Zalewu Wiślanego do Bałtyku. Pompy miały pochodzić ze Zwiazku Radzieckiego, a na mule po wodach Zalewu mieliśmy uprawiać ryż.Prelegent nie był z Elbląga lecz z Warszawy lub Gdańska Nikt z nas nie zastanawiał się w tamtych czasach nad realnością tego projektu.
Cimafiej