Pasłęcki rycerz odzyskał głowę

11
12.02.2026
Pasłęcki rycerz odzyskał głowę
Fot. KMP Elbląg
Głowa rycerza z Pasłęka została odnaleziona i wróci na swoje miejsce. Dwaj sprawcy kradzieży tego artefaktu zostali wcześniej zatrzymani przez pasłęckich policjantów i usłyszeli zarzuty.

11 lutego policjanci z Pasłęka ustalili, że skradzioną w sobotę metalową przyłbicę odnalazł w pojemniku na śmieci pewien 70-letni mężczyzna.

Policjanci przejęli od niego artefakt. Teraz zostanie on zwrócony i trafi na posąg rycerza znajdujący się na Placu Staromiejskim w Pasłęku.

Sprawcy sobotniej kradzieży: 25 i 34 latek odpowiedzą za swój czyn przed sądem. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Artefakt xD kisne
Tralala (2026.02.12)

info

12  
  5
Sensacja roku
(2026.02.12)

info

8  
  5
Wiesz co robi ten "miś" -rycerz, ociepla wizerunek milicji i odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa
Klub Tencza (2026.02.12)

info

4  
  7
Beka by była jakby faktycznie poszli do puszki. "Za co siedzisz? Za łeb rycerza". Chociaż bardziej trafne by było "za zakuty łeb".
iks_de (2026.02.12)

info

21  
  0
Wsadzić ich na 5 lat za głupotę.
(2026.02.12)

info

14  
  2
Nie widzę tu żadnego sukcesu policji lecz pewnego pana w wieku 70 lat.
(2026.02.12)
No raczej że to odnalazł obywatel milicja nie znajdzie nawet syfa w burdelu.
(2026.02.12)
Ten pan wskazał sprawców? No chyba nie! Czyli jednak policja coś tam zrobiła.
KapitanSzyderca (2026.02.12)
Oj chyba nie złapie, bardziej...
(2026.02.12)
Chełm musiał mieć słabe staty
(2026.02.12)

info

1  
  1