UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
To plaga, nie tylko w Elblągu. Wzięło się to stąd, że kiedy zaczynały się takie problemy, nikt (tzn. Straż Miejska, Policja) nie reagował. No to się rozpasali kierowcy i teraz ból d... ściska, kiedy gdzieniegdzie nagle zaczyna się egzekwować przepisy. Ale wciąż za mało się egzekwuje, a za dużo pobłaża. Słusznie piszą ludzie, że teraz wszyscy tacy wygodni, że zamiast z dzieckiem kawałek się przejść lub pozwolić mu iść samemu (oczywiście od odpowiedniego miejsca), to każdy MUSI samochodem pod samą szkołę, a najlepiej klasę. To nie jest dobre postępowanie (pomijając oczywiste wykroczenie i rozjeżdżanie zabytkowego terenu). Widzę zresztą, że samochody mają już nawet ludzie, którzy wcale ich nie potrzebują, bo przecież każdy ma... a zastanowiłeś się, co się z tym wiąże (również dla przyrody, dla miasta, dla sąsiadów) i czy naprawdę mieć trzeba.. ?