UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

@hyrtdjtyd - W wojsku, a także w innych służbach mundurowych, nie ma pojęcia wcześniejszej emerytury. Każdy żołnierz oraz służący w innych służbach mundurowych nabywa prawo emerytalne z chwilą ukończenia 15 lat służby, gdy rozpoczął ją przed 2002 rokiem i po 25 latach jeżeli rozpoczął po 2002 roku. Jeśli w czasie służby został skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwa określone prawem traci prawo emerytalne. Może wtedy ubiegać się o powszechną emeryturę jeśli spełnia kryteria do jej uzyskania.

elew 15