A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej nie ma nic wspólnego z tzw "cyrkiem", który odnosił się do 55 Elbląskiego Pułku Zmechanizowanego, który również ze słynnym 14 pułkiem czołgów średnich w latach PRL wchodził w skład 16 Kaszubskiej Dywizji Pancernej w Elblągu. Obecna Brygada powstała w latach 1991 - 1993 i jest spadkobierczynią tradycji jednostek sprzed września 1939 roku, w tym Nowogródzkiej Brygady Kawalerii, której ostatnim dowódcą był Władysław Anders. Nie wiem jaki był i jest poziom wyszkolenia tej 9 Brygady, a rzeczywiście w czasach minionych ten "cyrk" w Braniewie był na wysokim stopniu sprawności bojowej.
@Mirek12 - Chudzi harcerze i małolaci bronili nas we Lwowie przed Ukraińcami w 1919,w wojnie polsko bolszewickiej w 1920,w Powstaniu Warszawskim 1944 a co do amunicji nie szerz propagandy bo za to powinni Cię potraktować jak dywersanta. Wyjdzie w praniu w czasie wojny. Polak znajdzie sposób na pokonanie wroga. Ciekawe ilu ochotników będzie bronić naszej Ojczyzny bo prawie cały Elbląg ucieknie napewno sądząc po ich lewackich poglądach
@Mirek12 - Śliwa uspokój się
POrtel jak zwykle kasuje komentarze nie przychylne obecnej polityce. Tuba propagandowa, zawsze lewicowa i antypolska.
Chcą wrócić do 140+ generałów? Hahaha to są żarty. Dla porównania amerykanie przy prawie 1,5mln zolnierzy maja ich 40...
Chyba tam, gdzie słońce nie dochodzi.
Buława już jest a czołgi są? Czy dalej żołnierze szkolą się na Litwie
Ja chcę do wojska.
@Wkurzony33 - Czyli mało, bo wszędzie betonoza.