19
03.05.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej nie ma nic wspólnego z tzw "cyrkiem", który odnosił się do 55 Elbląskiego Pułku Zmechanizowanego, który również ze słynnym 14 pułkiem czołgów średnich w latach PRL wchodził w skład 16 Kaszubskiej Dywizji Pancernej w Elblągu. Obecna Brygada powstała w latach 1991 - 1993 i jest spadkobierczynią tradycji jednostek sprzed września 1939 roku, w tym Nowogródzkiej Brygady Kawalerii, której ostatnim dowódcą był Władysław Anders. Nie wiem jaki był i jest poziom wyszkolenia tej 9 Brygady, a rzeczywiście w czasach minionych ten "cyrk" w Braniewie był na wysokim stopniu sprawności bojowej.
Pancerkom (2025.05.04)

info

6  
  1
@Mirek12 - Chudzi harcerze i małolaci bronili nas we Lwowie przed Ukraińcami w 1919,w wojnie polsko bolszewickiej w 1920,w Powstaniu Warszawskim 1944 a co do amunicji nie szerz propagandy bo za to powinni Cię potraktować jak dywersanta. Wyjdzie w praniu w czasie wojny. Polak znajdzie sposób na pokonanie wroga. Ciekawe ilu ochotników będzie bronić naszej Ojczyzny bo prawie cały Elbląg ucieknie napewno sądząc po ich lewackich poglądach
Zniesmaczony elblong (2025.05.04)
@Mirek12 - Śliwa uspokój się
(2025.05.04)
POrtel jak zwykle kasuje komentarze nie przychylne obecnej polityce. Tuba propagandowa, zawsze lewicowa i antypolska.
(2025.05.04)

info

5  
  4
Chcą wrócić do 140+ generałów? Hahaha to są żarty. Dla porównania amerykanie przy prawie 1,5mln zolnierzy maja ich 40...
Fer (2025.05.05)

info

1  
  0
Chyba tam, gdzie słońce nie dochodzi.
(2025.05.05)
Buława już jest a czołgi są? Czy dalej żołnierze szkolą się na Litwie
Ruska Onuca (2025.05.05)

info

0  
  2
Ja chcę do wojska.
John Shambo (2025.05.05)

info

0  
  0
@Wkurzony33 - Czyli mało, bo wszędzie betonoza.
PAN PERS (2025.05.05)