UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Pogotowie stomatologiczne nie leczy, a jedynie doraźnie likwiduje problem. Pacjent zgłasza się tam z silnym bólem zęba lub dziąsła, opuchlizną dziąseł, ukruszeniem lub pęknięciem zęba, krwawieniem z dziąsła lub jamy ustnej. Pogotowie stomatologiczne znieczula bolące miejsca, zakłada opatrunki zabezpieczające na ząb lub dziąsła oraz w sytuacji szczególnej usuwa bolący ząb. Te zdarzenia w dalszej kolejności podlegają leczeniu w gabinecie stomatologicznym. Natomiast ważniejsze jest działanie profilaktyczne, bo ogranicza ono powyższe sytuacje, a właśnie opieka stomatologiczna dzieci i młodzieży spełnia to zadanie. Pogotowie stomatologiczne jest potrzebne, ale najważniejsze jest systematyczne korzystanie z usług dentystycznych.

Ząb twój to skarb