UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

To ty nie rozumiesz. To, że Elbląg był wtedy większym miastem od Olsztyna nie zmienia jego położenia między dwoma miastami wojewódzkimi: Gdańskiem i Olsztynem, ani tego że Elbląg był niedużym miastem powiatowym. W artykule nie ma żadnej sugestii, że Olsztyn był większy od Elbląga, nie ma tam takiej tezy. Ty czegoś się doszukujesz, czego nie ma. Autor pisze o fenomenie kulturalnym w Elblągu fajnie rozwijającym się wówczas mieście, niedużym mieście powiatowym położonym pomiędzy stolicami dwóch województw. Gdyby napisał między Gdańskiem a Białymstokiem byłoby lepiej? A jeśli masz jakieś kompleksy związane z Olsztynem to trudno, przeanalizuj dlaczego te miasta tak się rozwijały, dasz radę?