UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
A żeby było taniej wystarczy nasadzić w tych parkach tyle drzew ile wycięto w ub. roku w Elblągu. A z terenu parku im. gen Nieczuja-Ostrowskiego wydzielić kwartał przy ul. Wojska Polskiego - przedłużenie budynku dawnego Urzędu Wojewódzkiego, by pobudować tam nawiązujący stylem akademik. Resztki Urzędu przenieść na Trybunalską do dawnego PZU, ktory jest wystawiony na sprzedaż przez Ratusz. W ten sposób zgodnie z koncepcją Henryka Słoniny całość budynku Urzędu na Wojska Polskiego przejmuje PWSZ. Aktualny akademik przy ul. Wspólnej otrzymuje pierwotną funkcję na jaką go budowano, czyli tak potrzebny w Elblągu - mieście emerytów i stulatków - Dom Starców. Warto naprostować to co przez lata było namieszane.