UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
W Brazylii system skupu posegregowanych odpadów przyczynił się do likwidowania BIEDY i PRZESTĘPCZOŚCI - nawet w tzw. favelach (ichnie slumsy) - znajomy był, widział - całe rodziny czasem zajmują się zbieraniem i sortowaniem szkła, papieru i plastiku... ale cóż... jak widać Polska to bardzo bogaty kraj - stać go na olewanie tematu "śmieci" (czyli surowców), brak konkretnego systemu ich cyrkulacji w gospodarce, brak presji na producentów (np. g... nianych plastiko-alu-papierowych opakowań niemożliwych do segregacji) by zaczęli pakować produkty w "normalne" opakowania, nadające się do recyklingu. Polska to kraj, w którym marnują się codziennie megatony surowców, które w dobie kryzysu mogłyby wrócić do gospodarki... ale po co się tym przejmować? - będzie dobrze!; )))))) Więc apel do ludzi (bo na polityków już za późno) - przestańcie kupować produkty w bezsensownych, wymyślnych i nadmiarowych opakowaniach.
Wiedźmin