22
05.07.2021

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Zakładem, który przejął schedę przemysłu okrętowego po Zakładzie Okrętowym ABB Sp. z o. o. (wcześniej Zamechu)była od 2009 roku norweska firma, Scana Zamech Sp. z o. o. (nie Scania). Od 2015 roku kontynuację działalności okrętowej prowadzi obecnie firma Zamech Marine Sp. z o. o. Sp. k.
Wiedzący (2021.07.05)

info

12  
  1
Witam. W zakładzie okrętowym przepracowałem prawie 50 lat. Od chwili jego powstania aż do smutnego końca. Dzisiaj firma Zamech Marine to tylko kila osób, żadnej produkcji w Elblągu niema. Usługi dla firmy wykonywane są głównie w Toruniu i Gdańsku (serwis)pozostało tylko bardzo małe prywatne COŚ. Korzysta ze starej nazwy i zarabia trochę grosza. A wracając do Daru Młodzieży to miałem możliwość wykonywania elementów do montażu tej produkcji. Co zaś do ZSMP to tzw patronat bardziej przeszkadzał niż pomagał. Kolejna grupa darmozjadów bez wiedzy fachowej, która marnowała swój i innych czas na bzdury z których postępu w pracach i jakości tych prac nie było. Szkoda niezwykle Zakładu Okrętowego bo przez lata istnienia wyprodukowano około 1500 śrub nastawnych drugie tyle śrub całolanych. około 2000 sterów strumieniowych. Tysiące skrzydeł do śrub Nastawnych. Tysiące wałów napędowych. O wadze od kilkuset kg do 50 ton (jeden wał)cóż polityka to straszna rzecz za nic ma ekonomię i ludzi. Wielka szkoda ZO. Artykuł dość solidny pomijając trochę nieścisłości. No i chwałę dla ZSMP trudno przełknąć.
Kaz Okrętówka (2021.07.05)

info

23  
  3
@zomol - pierwszy wykonany w metalu ster strumieniowy był na projekcie niemieckiej (RFN)hamburskiej firmy JASTRAM, potem norweskie, a dopiero od Oceanii polskie
(2021.07.05)
Lechosław Rutkowiak był prze lata szefem mojej mamy w TK. I to co zapamiętałem z młodości to mama zawsze mówiła o nim z wielkim szacunkiem. Do dzisiaj pamiętam ze Zamech z TK to była elita miasta.
radar (2021.07.05)

info

10  
  1
A ja zapamiętałam pana Lechosława jako prawdziwego pasjonata starożytnego Egiptu. Szkoda, nie jestem od dawna w Elblągu, ale czasami zaglądam na strony. Nie widziałam informacji o Jego śmierci i pogrzebie. Szkoda. Niezwykły człowiek, bardzo wiele zrobił dla Elbląga, ale obecna władza chyba tego nie rozumie.
(2021.07.05)

info

7  
  0
Kaz. K. - Okrętówka - Nie masz pojęcia ile osób pracuje w Zamech Marine Sp. z o. o. Sp. k. i co pracownicy robią. Zostałeś zwolniony, a teraz piszesz złośliwe i nieprawdziwe informacje.
Pracownik (2021.07.05)

info

5  
  1
@Adam J. - Kopernik?? To ty?????
Dzieci buthaprenu (2021.07.05)
kazdy statek wyprodukowany w Polsce miał elementy -linie wałów okretowych sruby stałe i nastawne i innne eklementy w tym pokrywy luków okkretowych to wszystko produkcji zamechu. szef tO SW PAM PAN mgr inz RUTKOWIAK T. SW PAM OMELANCZUK, . PRZEPRACOWAŁEM przy produkcji okretówki ponad 25 lat konstrukcje spawane nadzorował Pan mgr inz T, KAJTA sruba nastawna miała kilka tys czsci a sterowanie to mała dzwigienka. W zamechu było stanowisko prób tych srub nastawnycch czesci produkował cały wydział -hala od ulicy al grunwaldzkiej na konstrukcjach spawanych pracowało ok 400 pracowników to bardzo skomplikowane wyroby sterowane hydraliką wszystko to zagineło i teraz jest tylko handelek i pozostały wspomnienia
były praac ZAMECHU (2021.07.06)

info

7  
  0
DLACZEGO NIE POINFORMOWANO internetem BYŁYCH PRAC ZAMECHU o pogrzebie jednego z najlepszych konstruktoróW okretuwki PANA SW PAM RUTKOWIAKA A SZKODA
były prac zamechu (2021.07.06)

info

6  
  0
Pan Lech Rutkowiak pasjonował się historią starożytnego Egiptu. Oboje z żoną, Wiesławą, mieli zaszczyt być przyjaciółmi profesora Niwińskiego. Byli w Egipcie i zwiedzali grobowce faraonów w Dolinie Królów. Pan Lech wykonał miniaturowe modele zdobyczy technicznych starożytnych Egipcjan. O ile wiem, to powinny one być w depozycie Muzeum Elbląskiego - być może zostały podarowane.
Znajoma PP. Rutkowiaków (2021.07.06)

info

4  
  0