O problemach z boiskiem w SP nr 23 pisaliśmy w ostatnich latach kilka razy. Ostatnio w listopadzie ubiegłego roku. Urzędnicy rozkładają ręce, tłumacząc, że w budżecie miasta nie ma na budowę boiska pieniędzy. Teraz sprawy w swoje ręce wzięli rodzice uczniów.
„My, obywatele Elbląga, rodzice uczniów szkoły nr 23, ich rodziny i znajomi od lat oczekujemy na realizację budowy przyszkolnego boiska. Decyzja jednak jest regularnie odraczana, a jedynym tłumaczeniem jest brak środków finansowych. Jednak widzimy różne inwestycje w naszym mieście, na które znajdują się finanse, natomiast do rozwoju fizycznego młodego pokolenia nie przywiązuje się należytej uwagi. Taka sytuacja trwa od ponad 20 lat i mamy nadzieję, że potrwa już ani roku dłużej” - brzmi fragment uzasadnienia do projektu uchwały, który rodzice chcą wprowadzić na sesję Rady Miejskiej, korzystając z prawa tzw. inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców.
Wnioskodawcy oczekują, że jeszcze w tym roku prezydent i Rada Miejska znajdą w budżecie miasta znajdą pieniądze na budowę boiska. W grę może wchodzić około 100-200 tys. złotych.
Dzisiaj przyszkolny teren pełni głównie rolę parkingu. - Jako rodzice chcemy, by nasze dzieci miały równy dostęp do sportu i rekreacji, jak dzieci z innych szkół w mieście – mówi Anna Popiołek, przewodnicząca komitetu, zbierającego podpisy pod obywatelskim projektem uchwały. - Mamy w szkole jedną małą salę na wszystkie klasy, boiska zewnętrznego nie ma, dzieci ćwiczą na korytarzach. 20 lat temu kończyłam tę szkołę i nic się w tej sprawie nie zmieniło na lepsze. Teren byłego boiska to dziura na dziurze, dziurawe jest też ogrodzenie...
Wnioskodawcy muszą zebrać do 30 marca co najmniej 300 podpisów. - Już prawie tyle mamy, ale chcemy zebrać o wiele więcej. Podpisuje się wiele osób: rodzice dzieci, znajomi, nawet mieszkańcy z innych dzielnic – dodaje Anna Popiołek.
Rodzice mają nadzieję, że radni głosu tylu mieszkańców nie zlekceważą... Ale o tym przekonają się prawdopodobnie podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej, kiedy projekt obywatelskiej uchwały powinien trafić pod głosowanie.