UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Tutaj jeden wielki cmentarz. Zwróćcie uwagę jak płytko ta tablica leżała. Pamiętam, że kilka lat temu fachowcy przekopali kilku centymetrowy dołek przez ten park. Ukazało sie mnóstwo fragmentów tablic nagrobnych, Nawet ktoś ułożył z kilku okruchów fragment tablicy gdzie można było odczytać imię nazwisko i lata życia jakiegoś mieszkańca miasta. A kilkanaście metrów dalej górka po dawnym kościele Św Anny. Ciekawe czy ktoś tam kiedykolwiek prowadził jakieś prace archeo czy tylko podsypano piaskiem i zrobiono trawnik.