UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

@Eblloong - Pomnik był postawiony w 1975 roku, przedstawia różne momenty historii Polski i chyba związki z tym Elbląga, ja nie bronię komunistów, ale orzeł bez korony to raczej symbol Piastów, chociaż kojarzy się ze zniewolenien przez Stalina. Monument w tym miejscu to wielkie nieporozumienie, to tereny śródmiejskie i powinny być ściśle zurbanizowane, a stało się odwrotnie, aby mógł powstać musiano wyburzyć parę wartościowych budynków. Liczę na to, że za jakieś 4 lata miasto wypłynie na szersze wody i panowie z lewicy pójdą do lamusa, podobnie jak ten kawałek spiżu, nikomu dziś niepotrzebny, a teren wokół odzyska swoje znaczenie, oby do tego doszło prędzej, czego życzę sobie i podobnie myślącym elblążanom.