UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

@safar3 - Masz racje Przyjacielu. Biskup elbląski był w raporcie do papieża Franciszka I. Chodzi o duchownych, którzy chronili księży pedofilów. Sprawa z 2008 roku, kiedy Jacek Jezierski był biskupem pomocniczym diecezji warmińskiej. To wtedy proboszcz parafii w Dywitach (wcześniej w Lubajnach)został skazany na 3,5 roku więzienia za molestowanie i kilkukrotne wykorzystanie seksualne dwóch chłopców w wieku 14 i 16 lat oraz posiadania pornografii o treści pedofilskiej a bronił go wówczas Jezierski, który to 22.02.2019 wydał w tej sprawie bardzo pokrętne oświadczenie.