Każdy uczestnik otrzyma przy wejściu do sali kinowej znaczek ze swoim numerem i teczkę z arkuszem do rozwiązania testu, oznaczonym tym samym numerem. Prosimy Państwa o przybycie do kina Światowid najpóźniej o godz. 17.40, byśmy mogli zacząć naszą imprezę punktualnie o godz. 18.
Test będzie składał się z 60 pytań, każde ma cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Prosimy o rozważne zaznaczanie, bo odpowiedź raz zakreślona nie może być poprawiona (wówczas będzie uznana za nieważną).
Każde pytanie zostanie przeczytane przez prowadzących ze sceny i jednocześnie wyświetlone na telebimie w kinie Światowid. Pytania będą prezentowane co 45 sekund. O co będziemy pytać? Dosłownie o wszystko – historię miasta, jego gospodarkę, sprawy społeczne, komunikację, sport, kulturę i wiele innych dziedzin.
Uczestnicy, którzy najlepiej rozwiążą test, otrzymają nagrody. Zwycięzca - 3 tysiące złotych ufundowane przez prezydenta Elbląga, zdobywca drugiego miejsca – nagrodę rzeczową wartości 1000 złotych ufundowaną przez Radę Miejską, a laureat trzeciego miejsca – 500 złotych ufundowane przez portEl.pl. Dla osób, które zajmą miejsca od 1 do 10 przewidzieliśmy także nagrody rzeczowe.
W momencie prezentacji pierwszego pytania test zostanie udostępniony także w postaci quizu na portEl.pl (proszę odświeżać naszą stronę ok. godz 18), a internauta z najlepszym wynikiem, który udostępni go na swoim fan page'u na Facebooku, oznaczając w poście @portel.pl, również otrzyma nagrodę – w wysokości 1000 złotych ufundowaną przez naszą redakcję. Szczegóły w regulaminie.
Po odpowiedzi na ostatnie pytanie wszystkie arkusze zabierze jury konkursu i rozpocznie ich sprawdzanie. Ten czas wykorzystamy artystycznie – przed Państwem wystąpi zespół Szalone Małolaty pod kierownictwem Katarzyny Panicz. Będzie również czas na skorzystanie z poczęstunku, przygotowanego przez restaurację Stara Karczma.
WAŻNA INFORMACJA!
Uczestnicy, którzy nie rozwiążą testu na satysfakcjonującym ich poziomie, nie muszą się martwić - upublicznimy tylko wyniki zwycięzców, ale oczywiście każdy będzie mógł się dowiedzieć o swoim wyniku. Służyć temu będzie kodowanie prac - każdy uczestnik otrzyma znaczek z numerem przed wejściem na salę, taki sam numer będzie miał egzemplarz jego testu. Będzie więc jak na maturze, ale stres będzie zdecydowanie mniejszy :)
Zapraszamy do udziału! Osoby, które nie zdążyły się zapisać mailowo lub telefonicznie, mogą też zapisać się przed testem. Mamy jeszcze wolne miejsca, wystarczy przyjść najpóźniej o godz. 17.40 do kina Światowid.
AUTORZY PYTAŃ
Są nimi osoby znane z działalności publicznej w Elblągu:
Krzysztof Bidziński – autor książki Elbląska Encyklopedia Muzyczna, Arkadiusz Jachimowicz - prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Bogdan Kaliński – były wieloletni dyrektor Tramwajów Elbląskich, ks. Andrzej Kilanowski – autor książek i publikacji o Elblągu, Roman Korzeniowski – były dyrektor Browaru w Elblągu, Daniel Lewandowski – popularyzator wiedzy o Elblągu z koncernu GE, Juliusz Marek – telewizja Truso TV, Grażyna Nawrolska – archeolog, autorka książek i artykułów naukowych, Wiesława Rynkiewicz-Domino – kustosz Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Elblągu, Karolina Śluz – współautorka książki o elbląskich kinach (CSE Światowid), Marek Wnuk – były wieloletni dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Teresa Wojcinowicz – prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, Mirosław Siedler - dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka.
Regulamin I Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu znajdziecie tutaj