UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

@Zen - A dlaczego Polska nie była większym mocarstwem? Rosja była ludniejsza, ale rozległa z wieloma problemami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Straszliwie biedna. Nie eksportowała gazu i niewiele ropy. Miała miliony hektarów do zagospodarowania, Sami siebie ubijali, a zwłaszcza elity. Po wojnie nowa Polska miała dwa razy większe rezerwy złota niż Niemcy. Niemcy z pewnością wielokrotnie bardziej zniszczone niż tereny Polski. Rozbiory z pewnością nie wyniszczyły Polski, a doprowadziły do jej rozwoju. Zwłaszcza w obszarze Niemieckim. Zresztą czerpała profity z handlu ze wszystkimi zaborcami. Obejrzyj Ziemię Obiecaną. Przed zaborami Polska była zacofaną gospodarką feudalną. Sama się rozpadła. Zresztą ktoś powiedział - Dajcie Polakom się rządzić to sami się wykończą. I to robimy z entuzjazmem.

entuzjasta