UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Na same bombowe Łoś Polska miała w 1939 roku zamówień na ponad 200 sztuk, poza tym licencje kupiły Belgia i Rumunia, a chciały kupić Turcja i Finlandia, Estonia, Jugosławia. P 24 i P 11 były eksportowane do Grecji, Turcji, Rumunii, polskie samoloty i szybowce kupowano nawet w USA czy Francji i Hiszpanii, to był właśnie postęp, bo dzisiaj prawie nie produkujemy samolotów i samochodów i ich nie eksportujemy jak przed wojną. A na wsi była bieda, ale byli też i bogaci rolnicy, mój dziadek był biedny, ale wolał żyć w II RP niż w PRL, bo wtedy Polacy byli wolni w swoim kraju, mieli swoje firmy i duże osiągnięcia. Ludzie wtedy się tym interesowali bardzo np zawodami Challenge czy emisją 1 sygnału tv w przedwojennej Polsce, byli dumni ze swojego kraju i jego osiągnięć. Priorytet to silna armia właśnie, bo jak kraj jest słaby militarnie, to będzie podbity przez inny kraj tak jak to ma miejsce na Ukrainie teraz. A gdzie wg Pana rząd ma kupować broń do obrony przed Rosją? Potem jak ma się silną armię trzeba zadbać o służbę zdrowia i edukację, naukę. A dzieci teraz dożywiać nie trzeba bo mają 500 plus i na jedzenie, w Polsce głodu już nie ma.
Zen