UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

No bo za mało kupili sprzętu, a część nie została dostarczona bo Polska kupiła już 100 bombowców fairey battle, 160 doskonałych myśliwców MS 406 we Francji i 1 spitfire i 14 hawker hurricane do tego 6 łodzi torpedowych CANT Z 506 we Włoszech dla MDL w Pucku. Poza tym ruszyła u nas już pełną parą produkcja sprzętu krajowego jak 7tp/ 9tp miała ruszyć za chwilę produkcja pzinż 130, 14 tp nkm 20 mm, dział plot. 75 mm boforsów 37 mm i budowane były umocnienia, dodatkowo ruszyła pełną parą produkcja łosi, PZl 46 Sum, ruszyła też produkcja p50 Jastrząb i dlatego Hitler się spieszył z atakiem na Polskę, bo po dostarczeniu tego sprzętu i dzięki krajowej produkcji za kilka miesięcy Polska byłaby o wiele trudniejszym przeciwnikiem.

Zen