UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Wiesz czemu kiedyś tego nie robiono? Bo kiedyś w każdym domu był koń krowa, świnia kury No i każdy miał obornik, dzisiaj zniknęły miliony koni, a za tym milony ton obornika i czymś trzeba go zastąpić, to samo z krowami, kurami i świniami dzisiaj cały czas ich pogłowie w Europie spada i dlatego nie ma wystarczająco dużo naturalnego nawozu w Europie. Skąd weźmiesz ten obornik lepiej powiedz? Bo żeby nawieźdź na 1 hektar to trzeba mieć 40 ton tego obornika. Już po I wojnie światowej zdali sobie z tego sprawę i fabryki nawozów sztucznych powstały już w XIX wieku. Poza tym kiedyś ludzi było 2 razy mniej jak dzisiaj. Zobacz sobie ile osób miwzkało w Europie w XIX wieku, a ile teraz. No i ile jest ziem uprawnych teraz, a ile kiedyś, dzisiaj jest dużo mniej, bo pobudowano dużo dróg, kolei, fabryk, domów z trawnikami i ziemi uprawnej jest przez to dużo mniej.