UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

@resuscytowany - Te 2 wdechy praktycznie nic nie dają, chyba że przyczyna jest związana z układem oddechowym (tonięcie, zakrztuszenie). Zawartość o2 w wydychanym powietrzu jest tak mała, że nie ma żadnego to znaczenia. Wdmuchnięcie powietrza może jedynie pomóc udrożnić drogi oddechowe, w wyżej wymienionych przypadkach. Normalnie można spokojnie pominąć wdechy. Problemem jest wykonywanie ucisków, gdyż wiele osób nie wie jak je poprawnie wykonać, robi za wolno, za płytko, bez relaksacji. Nie jest to takie proste jak sie wydaje i na prawde wymaga praktyki.