UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

"Autorzy" szóstek zakładali, że będą one stawiane za wiedze ucznia wykraczająca ponad wymagania programowe. Tak było przez wiele lat. Nauczyciel najczęściej stawiał taką ocenę uczniom przygotowującym się do konkursów i olimpiad przedmiotowych. Dzisiaj kryteria się zmieniły. Dlaczego tak się stało? Rodzice i uczniowie uważają, że jeśli w skali ocen jest szóstka, to należy się ona prawie każdemu.