Wybrany wątek opinii

Ciekaw jestem jednej rzeczy: dlaczego po 1945 r. ulicę nazwano "Wybrzeże Gdańskie", a nie "Nabrzeże Gdańskie"? Wedle słownika języka polskiego PWN: "wybrzeże - obszar położony nad brzegiem oceanu lub morza"; "nabrzeże - umocniony brzeg morza, rzeki, kanału itp. , dostosowany do przyjmowania statków". Przed wojną nazywało się Nabrzeże Lubeckie (das Ufer = brzeg, nabrzeże).
mike016 (2016.02.07)
może władzom chodziło o nazwę krainy na której położony jest Elbląg nie o samo nabrzeże jako takie.
Art:) (2016.02.29)
Powrót do komentarzy