Wybrany wątek opinii

A ja pytam kiedy w końcu w Elblągu przestanie się czcić tego Schichau'a i nazywać różne rzeczy na jego cześć? Był Niemcem i produkował uzbrojenie dla Niemiec w czasach zaborów gdy Polaków tępiono lub germanizowano. Argumenty, że przyczynił się do rozwoju Elbląga są śmiechu warte. On przyczyniał się do rozwoju Elbinga! A gdy miasto później zostało Polskie to po zakładach Schichau zostały tylko zdezelowane puste hale. Nic mu nie zawdzięczamy. Czy w Kaliningradzie (dawnym Konigsbergu) upamiętniają jakiegokolwiek Niemca? Nie to, że nie znoszę Niemców, ba, sam tam aktualnie mieszkam, ale zasady jakieś powinny być.
KKK1 (2015.05.02)
Ruskie. spustoszenie. w1945.grabowski do czysta.
ziomo (2015.05.02)
Powrót do komentarzy