Wybrany wątek opinii

Ocieplenie klimatu nie polega na tym, że nagle będą upały. Właśnie ostatnie lata i wszystkie anomalie pogodowe potwierdzają ten proces. Na Biegunach maksymalne temperatury z ponad 60° C obecnie nie przekraczają 50°C i praktycznie oscylują wokół 40°C. To zimno tam malejące niejako rozlewa się po całej kuli ziemskiej i mamy nawet obniżenie średnich temperatur w krajach ciepłych. U nas też lata są chłodniejsze, ale i zimy łagodniejsze. Ponadto występują zjawiska dotąd nie istniejące w naszych regionach jak tornada czy nawalne opady. Niemniej z chwilą rozerwania wirów arktycznych, jak obecnie, powracają mroźne zimy. Ale niestety proces ocieplania klimatu trwa i dokładnie nie wiadomo w jakim czasie i w jakim stopniu nastąpią zmiany klimatyczne.
Nord big (2026.02.01)
@Nord big - Do płaskoziemców to nie trafia, szkoda fatygi.
(2026.02.01)
@Nord big - 60°, 50° i 40° powiadasz? Na biegunach, tak?🤦🏻
O Jezuniu (2026.02.01)
@Nord big - Podsumowując: wszędzie jest zimniej, bo się klimat ocieplił. No logiczne przecież.
(2026.02.01)
Powrót do komentarzy