Wybrany wątek opinii

"... Polska nadal będzie więcej otrzymywać z budżetu Unii Europejskiej niż do niego wpłacać... " - Problem polega na tym, że wpłacamy do budżetu unii wszyscy, a to co unia "nam" wypłaca to trafia do garstki cwaniaków i wyłudzaczy wszelkiej maści dotacji unijnych. Dlaczego nikt nie mówi o patologii polegającej na wyłudzaniu dotacji unijnych dla firm, powstają spółki słupy, często z zagranicznym "prezesem" i po napisaniu projektu i otrzymaniu dotacji w setkach tysięcy, czasem są to miliony, spółka taka po jakimś czasie się zamyka i znika. Projekty piszą albo skorumpowani urzędnicy z Urz. Marsz. , MFPR, PARP itd. albo "firmy doradcze" jak np. Sz. P.ten co strzela z łuku 12 lutego, były doradca nowaczyka wygnanego z Ratusza swego czasu.
(2025.12.19)
Odkrywczy jesteś. Patologii początek to sam sens dofinansowania. Jednego roku rolnik pisze projekt na nową oborę, za lat kilka zamyka to i pisze projekt na rozwój i w tej oborze robi przedszkole prywatne. Paradoksalnie to Ci sami to na blokadach stoją traktorami marki Lamborghini.
(2025.12.19)
Powrót do komentarzy