Wybrany wątek opinii

Działki kupione w szczerym polu, bez uzbrojenia, bez drogi o bardzo skomplikowanych stosunkach gruntowo-wodnych były stosunkowo tanie. Skąd teraz oczekiwania, że wszyscy mieszkańcy Elbląga złożą się na uzbrojenie i infrastrukturę drogową willowej dzielnicy miasta. Jestem przeciwnym robieniu prezentów garstce ludzi.
(2024.08.07)
idąc tym ograniczonym tropem myślowym można powiedzieć że nie zgadzam się na dopłaty do komunikacji miejskiej. Nie po to inwestowałem w auta aby niedorajdy jeździły na moje autobusami.... Tak można w kółko. Pamiętaj że to teren miasta, a w założeniach i definicji miasta jest obowiązek doprowadzenia mediów. Bez tego teren nie może być nazywany miastem. Proszę wygooglować definicje miasta i urbanistyki.
janosikzpolnocy (2024.08.07)
Zwyczajowo wszystkie przyłącza mediów finansują posiadacze działek / deweloper i przekazują ją nieodpłatnie miastu w użytkowanie by móc podłączyć się do miejskich systemów. Czyżby tu miało być inaczej ? Jeśli tak, to ciekawe, kim są właściciele wspomnianych gruntów ?
GłębokaMyśl (2024.08.07)
@GłębokaMyśl - zwyczajowo nie znaczy zgodnie z prawem, a prawo w tej kwestii jest jasne: ustawa z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, Art.15.[Budowa urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych oraz przyłączanie do sieci] 1.Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne jest obowiązane zapewnić budowę urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych, ustalonych przez gminę w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, w zakresie uzgodnionym w wieloletnim planie rozwoju i modernizacji, o którym mowa w art.21 ust.1. 2.Realizację budowy przyłączy do sieci oraz studni wodomierzowej, pomieszczenia przewidzianego do lokalizacji wodomierza głównego i urządzenia pomiarowego zapewnia na własny koszt osoba ubiegająca się o przyłączenie nieruchomości do sieci.
(2024.08.07)
Powrót do komentarzy