Wybrany wątek opinii

Idea zielonych przystanków jest dobra, jednak w tym przypadku zrobione bez głowy, bo bez wymiany wiat. Polecam zobaczyć zadrzewiały, czarny od brudu przystanek przy ul. Mickiewicza (zresztą, wyślę pismo ws. tego przystanku, bo jego obecny stan to skandal). Teraz, żeby go wymienić, trzeba by wszystko rozbierać i stawiać jeszcze raz? Dla porównania załączam też jak wyglądają zielone przystanki w innych miastach na przykładzie Elbląga i Nowego Tomyśla
ArturPytliński (2023.01.03)
@ArturPytliński - Artur to nie przystanek, to ju
Style. (2023.01.03)
@ArturPytliński - Powyższe porównanie jest swoistą manipulacją - warto dodać kilka faktów: Nowy Tomyśl: kwota dotacji - 75 tys. zł; liczba przystanków objętych projektem- 3; Elbląg: kwota dotacji - 30 tys. zł; liczba przystanków objętych projektem - 9.Czyli w Elblągu udało się uatrakcyjnić 9 przystanków w cenie niemal 1 wiaty z Nowego Tomyśla! Infrastruktura przystankowa, co oczywiste, wymaga okresowej konserwacji i napraw, a z czasem wymiany. Zazwyczaj takie działania podejmowane są w okresie wiosenno - letnim i tak właśnie będzie w przypadku wiat w elbląskiej komunikacji miejskiej. Wspomniana wiata przy ul. Mickiewicza jest przewidziana w pierwszej kolejności do wymiany w roku 2023r. Wiadomo - nowe zawsze wygląda lepiej niż stare, dlatego warto sprawdzić jak wyglądały zielone przystanki z Nowego Tomyśla po pierwszej zimie...
(2023.01.04)
Aby powyższe porównanie nie było mylące warto zwrócić uwagę, że miesiąc później przystanek z Nowego Tomyśla był już po pracach konserwacyjnych. Jeśli przyrównujemy kwoty, to należy pamietać, że w przypadku Nowego Tomyśla mamy większy zakres prac - choćby zielony dach przystanku. Czy nasze nowe elbląskie wiaty też będą miały zielone dachy? Bardzo się cieszę za deklarację, że w tym roku wielu latach upiorna wiata doczeka się wymiany. Szkoda tylko, że nie stało się to wcześniej. Mam nadzieję, że nowa wiata będzie zielona i dobrze chroniła przed wiatrem i deszczem. Liczę też, że po moim wniosku, jaki złożyłem niedawno do Państwa w tym roku uda się wspólnie stworzyć nowe, czytelniejsze papierowe rozkłady, które ułatwią korzystanie z komunikacji miejskiej szczególnie osobom starszym.
ArturPytliński (2023.01.04)
@ArturPytliński - nie no super- zróbmy sobie coś drogiego, co po kilku miesiącach słoty będzie trzeba za kolejne złote monety odnawiać... i tak w kółko nawet dwa razy w roku (w lecie deszcz też pada no i słońce, dużo słońca)... to ja już wolę normalne wiaty które chronią od wiatru i zacinającego deszczu - oby było ich najwięcej!
(2023.01.05)
@ArturPytliński - można zrobić jeśli ty, @ Artur Pytliński będziesz co roku płacił z własnej, prywatnej kieszeni za odnawianie takich przystanków. Wtedy to ok - róbmy. a póki co wiecej normalnych, tradycyjnych wiat!; )
(2023.01.05)
Powrót do komentarzy