Wybrany wątek opinii

pisowi bliżej do wzorców bialoruskich niż europejskich. "Gospodarka centralnie planowana jest uznawana przez współczesną ekonomię za nieefektywną w porównaniu do gospodarki rynkowej. Wynika to z braku mechanizmów powodujących alokację kapitału w obszarach najlepiej zaspokajających potrzeby konsumentów, gdzie w systemie kapitalistycznym odpowiadają za to mechanizmy wolnorynkowe. Prowadzi to między innymi do niedoborów części dóbr, przy jednoczesnej nadprodukcji innych. "W tvp powiedzą że produkcja misek do ryżu wzrosła
Pzpr jak malowany (2022.02.16)
@Pzpr jak malowany - A na zachodzie Europy to jest jakaś gospodarka?Tylko czekają na pieniądze z Unii, przestań chrzanić głupoty.
(2022.02.16)
Porownaj gospodarke Danii Holandii do naszej. Zrozumiesz może. .. .
Art :) (2022.02.16)
@Pzpr jak malowany - Prezes zapatrzony w sanacje będzie i stara się sam rządzić. Centralne sterowanie i dużo państwa w gospodarce. Ale Unia jest jeszcze gorsza i chce z Polski zrobić kolonię. Mają rządzić Niemcy i może Francja, a reszta bieda i nędza. TakA przyszłość nas czeka jak dojdzie do władzy w Polsce Donald i partia POdnóżków unijnych.
W1T1 (2022.02.16)
Powrót do komentarzy