Wybrany wątek opinii

Chcieli przycwaniakować, na zasadzie pójdziemy na zwolnienie i co nam zrobią, wszystkich nas nie zwolnią. Myśleli że mają szacha, a tu okazało się, że jednak wszystkich mogą zwolnić, więc szach mat. Koniec partii. Przy okazji poszedł sygnał do innych jednostek miejskich, "Nie cwaniakować bo zrobimy z wami tak jak z wytrzeźwiałką". I porzadek wrócił do urzędu.
(2020.04.27)
Jest Kodeks Pracy i Ustawa: Art. 47.1.Pracownicy podmiotów leczniczych, osoby wykonujące zawody medyczne oraz osoby, z którymi podpisano umowy na wykonywanie świadczeń zdrowotnych, mogą być skierowani do pracy przy zwalczaniu epidemii. Do pracy przy zwalczaniu epidemii mogą być skierowane także inne osoby, jeżeli ich skierowanie jest uzasadnione aktualnymi potrzebami podmiotów kierujących zwalczaniem epidemii. 2.Skierowanie do pracy przy zwalczaniu epidemii następuje w drodze decyzji. 3.Skierowaniu do pracy niosącej ryzyko zakażenia przy zwalczaniu epidemii nie podlegają: 1)osoby, które nie ukończyły 18 lat bądź ukończyły 60 lat; 2)kobiety w ciąży; 2a)osoby samotnie wychowujące dziecko w wieku do 18 lat; 2b)osoby wychowujące dziecko w wieku do 14 lat; 2c)osoby wychowujące dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego; 3)osoby, u których orzeczono częściową lub całkowitą niezdolność do pracy; 4)inwalidzi i osoby z orzeczonymi chorobami przewlekłymi;
Zibi80 (2020.04.27)
@Zibi80 - Pauperze. Jeżeli jest decyzja to było się od niej odwołać. Odwołanie wstrzymuje wykonanie decyzji za wyjątkiem nadania rygoru natychmiastowej wykonalności. Natomiast cwaniakowanie tak się kończy, trzeba było wziąć to pod uwagę przed stanięciem okoniem. Nawet jak ktoś doradzał, nie zawsze ma rację, chociaż myśli że ma.
(2020.04.27)
Powrót do komentarzy