Wybrany wątek opinii
Zatrzymywanie na torowisku jest zabronione. Tory to też skrzyżowanie.
Do moderacji
Odpowiedz
0
2
Art. 28 Ustawa o Ruchu Drogowym
3. Kierującemu pojazdem zabrania się:
2) wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy
W powyższym przepisie mowa jest zarówno o przejazdach kolejowych jak i tramwajowych. W warunkach miejskich często zdarza się, że tory przebiegają przez obszar dzielący jezdnie dla obu kierunków. Samochody skręcające w lewo muszą więc przejechać przez tory tramwajowe. Jeśli na torach jest pusto i nie widać z daleka tramwaju, kierowca wjeżdża na tory i czeka, aż przejadą samochody, tak aby zjechać w lewo ze skrzyżowania. Takie postępowanie jest jednak nieprzepisowe.
Do moderacji
Odpowiedz
0
0