Wybrany wątek opinii
Jeszcze jedna moja uwaga, z pewnością trochę nie na miejscu, ale związana z pochówkami elblążan. Dlaczego w naszym mieście nie utrwalił się zwyczaj zamieszczania nekrologów informujących o terminie pogrzebu naszych bliskich? Odchodzą znani elblążanie, nasi znajomi z pracy, czy też ktoś, kogo dażyliśmy ogromnym szacunkiem i uznaniem( np. lekarz, którego pacjentami byliśmy wiele lat). Udziął w uroczystościach pogrzebowych takiej osoby jest wyrazem szacunku wobec zmarłego i Jego rodziny. Zdarzają się sytuacje, że nie chcemy, aby gapie towarzyszyli nam w tych smutnych chwilach, ale ja nie o nich myślę. Nekrolog zamieszczony w prasie, kosztuje niewiele, a może być dla wielu ważną informacją.
Do moderacji
Odpowiedz
9
4
Masz rację, ta tradycja zanika razem z prasą drukowaną. Czasem trafi się informacja na jakimś portalu - np. tu na portelu, tylko to też rzadkość
Do moderacji
Odpowiedz
2
0