UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu, Facebooka lub Googla
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Każda grafika powstała w wyniku światła, które przeszło przez dziurkę lub obiektyw jest FOTOGRAFIĄ !!!. Inna jest kwestia efektów działania różnorakich technik, które doprowadzają tą "grafikę - fotografikę" do ostatecznego kształtu. Dawno temu w latach 70 tych pewien Pan profesor medycyny z Gdańska (nie pamiętam niestety nazwiska) w szpitalu dziecięcym zorganizował wystawę grafik utworzonych przez dzieci. Grafiki te wykonano na wywoływanym papierze światłoczułym naświetlanym uprzednio przez np. liście lub dotykanych rączkami dzieci moczonymi w utrwalaczu. Wyniki były zaskakujące. Opinie artystów fotografików zrzeszonych w PZAF jednoznacznie wskazywały, że są to fotografie. Dlatego uważam, że grafiki których początkiem było światło są zdecydowanie FOTOGRAFIAMI. Pozdrawiam.

krzychp