Uroki Tolkmicka. (Tolkmicko)
Fot. JacekTr
Moja ocena 6
Ocena Czyteln. 4,3/83
A moim zdaniem...

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Witam. Tamron 150-600 i niestety duża odległość. Na kadrowanie nie było czasu bo sekundę później już ich nie było. Można było coś przycinać ale wstawiłem tak jak wyszła. Pozdrawiam
;-)))) Tyle hałasu, żeby pokazać taka mewkę??? Niestety Cestaw, nie może stanąć przy tych "kaczorach".
Wyszło tuż po mojej ocenie, ale mam moc;) A co do techniki można sobie gdybać, bo ten co robił zdjęcia ptaszydłom, ten wie, że przeważnie to zdjęcie z zaskoczenia, gdzie nie ma czasu na jakieś ustawianie parametrów, wszystko trwa ułamki sekund :) ale oczywiście można było już na spokojnie w domu wykadrować co nieco. Lubię gęsi gęgawy, więc dla mnie i tak 6
Twierdzisz, że nie ma czasu na ustawienie jakiś parametrów? Czyli uważasz, że w tym zdjęciu było więcej przypadkowości niż celowego działania właściciela tamrona? Chyba nigdy życiu nie robiłaś zdjęć teleobiektywem. Przy takich warunkach atmosferycznych wystarczy aby autor chodził w terenie z włączonym aparatem i właśnie ustawioną preselekcją czasu na około 1/500 i sprawa załatwiona. Poproś autora o pożyczenie tamrona i spróbuj kiedyś zrobić zdjęcie ruchomemu obiektowi z odległości 100 m z F600 i z czasem naświetlania 1/125. Nie musisz nawet robić fotki ruchomego obiektu. Zrób zdjęcie teleobiektywem tego samego obiektu np. z ogniskową 500. Daj pierwszy czas 1/125 a potem 1/1000. Nie uwierzysz ale różnica w ostrości będzie kolosalna. Co do techniki to możesz sobie gdybać ale 1/F to właśnie technika na w miarę skuteczną zabawę z teleobiektywem. Ja nie jestem amatorem fotografii zwierząt ale na tej stronie przeanalizuj sobie parametry zdjęć a zwłaszcza jak czas ma się do ogniskowej. http://emen.flog.pl/. Pozdrawiam. (na flogu pod zdjęciem w lewym dolnym rogu wciśnij "i") Zdjęcia są własnością Marcina z Białegostoku.
niechcemisięlogować (2016.02.12)
Ułamki sekund? Czyli uda się albo nie uda? Tobie wydaje się, że goście w zamaskowanych ciuchach z ogromnymi teleobiektywami (amatorzy, lub zawodowcy fotografujący dzikie zwierzęta) nie mają żadnych technik tylko robią zdjęcia z zaskoczenia. Dużo nauki przed tobą. Masz w domu teleobiektyw? Robiłaś kiedyś zdjęcia teleobiektywem? Autorze bardzo ładnie to wyszło. Zacytuję "bo ten co nigdy nie robił zdjęcia ptaszydłom, temu wydaje się, że przeważnie to zdjęcie robi się z zaskoczenia".
(2016.02.12)
Tak cię boli czyjaś wiedza? Napisz jeszcze, ze gość jest Żydem albo masonem i, że w tym roku był na wycieczce w Belgii w wylęgarni europejskiego terroryzmu. Miłego dnia życzę.
Oczywiście wcześniej wystarczy ustawić odpowiednie ISO w zależności od pogody. A po ustawieniu preselekcji czasu pozostała zmienna czyli przysłona dostosuje się do niego po naciśnięciu guzika spustu migawki. Pracując oczywiście na AF można wcześniej ustawić ostrość w trybie AI Servo. Można też wcześniej ustawić tryb serii zdjęć oraz wybór trybu pomiaru światła. I wtedy nic nas nie zaskoczy, a rola fotografa polegać będzie znalezieniu obiektu, wycelowaniu obiektywu w obiekt i naciśnięciu guzika. I wszycho. Żadnego zaskoczenia, żadnych zmian parametrów. Tylko wcisnąć guzik. Żadnej przypadkowości lub prawie żadnej.
(2016.02.12)
Normalnie zrobiło się tu, ,Forum porad radosnej twórczości fotograficznej, ,
Zajrzyj sobie do Pudelka. Tam nie musisz nadwyrężać swojej mózgownicy.
Co za dużo trzeba czytać a nie chce się? Jak cię teksty nudzą to oglądaj tylko obrazki. Albo pisz pod fotkami "wow" albo "kosz". Miłego weekendu życzę.