UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Chciałbym zwrócić uwagę na miejsce, gdzie zdarzył się wypadek nota bene nie pierwszy i nie ostatni. Jest to przejście dla pieszych przez ulicę Płk Dąbka w okolicach ulic Gwiezdna - Karowa. Na przejściu NIE ma sygnalizacji świetlnej, a z obu stron znajdują się długie kilkuset metrowe proste odcinki drogi. Nie ma żadnych znaków ograniczenia prędkości i zdecydowana większość kierowców rozwija nadmierną prędkość, czego skutkiem średnio raz na dwa miesiące zostaje na tym przejściu trafiony losowo jaskiś pieszy. Przejście znajduje się blisko Szkoły Podstawowej Nr 19 w związku z tym przechodzi przez nie duża ilość dzieci, które z natury żeczy są mniej roztropne niż dorośli. Zdajmy sobie sprawę, że TO PRZEJŚCIE STANOWI ZAGROŻENIE DLA ŻYCIA!!! Moim zdaniem (mieszkam w okolicy tego przejścia) władze miejskie oraz policja powinny natychmiast coś zrobić z tym przejściem: 1. Natychmiast zamknąć, co jest rozwiązaniem najbezpieczniejszym (około 60 m dalej w okolicach ul Brzozowej jest przejście z sygnalizacją świetlną), 2. Ustawić na przejściu sygnalizację świetlną i ograniczyć prędkość licząc na rozsądek kierowców (jest to co najmniej wątpliwe). 3. Postawić kamerę połączoną z radarem, ogłosić ten fakt za pomocą oznakowania i po kolei eliminować kandydatów na zabójców. W imieniu mieszkańców okolicznych domów liczę na zdrowy rozsądek policji orazwładz miasta. A nawiasem mówiąc (odnoszę się do opinii większości moich przedmówców) pragnę zwrócić uwagę, że jaja to można robić z innych rzeczy a nie z poważnych.

Ik

Anuluj