UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Biblioteka ta wyposażona w 217 tomów książek została otwarta 15 grudnia 1925 roku. Znajdowała się w jednym pomieszczeniu kościelnego kościoła św. Pawła przy ul. Paulikirchstraße 7 (Obrońców Pokoju - obecnie). Miejscowi przyjęli ją z zadowoleniem i zrazu cieszyła się dużą liczbą czytelników. Miała także czytelnię gazet i czasopism. Po wielu wysiłkach władz miejskich biblioteka ta została przeniesiona w maju 1929 do nowej siedziby - dużego pomieszczenia przy ul. Paulikirchstraße 37 (Obrońców Pokoju - obecnie).

erg.

Anuluj