UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
[1] - W jutrzejszy piątek na miejskim Viehofie odbędą się targi konne… Chodzi tutaj o Targ Bydlęcy, który miał powierzchnię 2 ha i znajdował się przy dawnej rzeźni elbląskiej przy ul. Żeromskiego. Targ ten odbywał się w środy i soboty. Obok targu funkcjonował hotel Der Stadt Elbing – dzisiaj przychodnia lekarska na rogu Żeromskiego/Grunwaldzka. W czasie I wojny światowej między tym hotelem a rzeźnią pobudowano baraki na potrzeby rezerwowego lazaretu. Po 1945 r. na dawnym Targu Bydlęcym funkcjonował drugi elbląski rynek, gdzie handlowano prawie wszystkim - sprzedawano także gęsi, gołębie, kaczki, kury i króliki. [2] - Kilka budynków osiedlowych w Nogathaffkampen… . Chodzi tu o osadę Nowotki na Wyspie Nowakowskiej. [3] - Sztafeta biegła od strony Königsberger Chaussee… Czyli od strony Szosy Królewieckiej. Dzisiaj jest to ulica Królewiecka.
erg.