UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Wywołani do tablicy. Po 1933 r. w Elblągu, wg tzw. Planu Pfarusa, były następujące dworce i przystanki kolejowe: Reichsbahnhof - dzisiaj Dworzec Główny, Städtische Schlachthof - bocznica przy Rzeźni Miejskiej (ul. Żeromskiego), Roßwiesenbahnhof - bocznica na ul. Zagonowej - dla Gazowni Miejskiej, Haffuferbahnhof - Dworzec Kolei Nadzalewowej (obecnie okolice Skweru Sprawy Elbląskiej) i Englisch-Brunnen Bahnhof, czyli dawny Elbląg-Zdrój. Oczywiście było wiele innych bocznic, dość powiedzieć, że tylko na terenie Schichau-Werke A. G. łączna długość bocznic kolejowych osiągała długość ok. kilkanaście km.
erg.