UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Oczywiście AnK tak było, Elbląg miał tylko dwóch burmistrzów: pierwszego i drugiego (w roli zastępcy). Merten tytuł nadburmistrza otrzymał za zasługi ok. 6 miesięcy przed ukazaniem się omawianego numeru ENN. Zaszczyt ten spotkał go w ramach jubileuszu 25 lat zajęcia stolca cesarskiego przez Wilhelma II, cóż to były za obchody. .. W moim gabinecie do dziś wisi zawieszony wówczas portret Cesarza, oddany tak doskonale (Cesarz w stroju myśliwskim, tak jak go pamiętamy z pobytów w Cadinen), że do dziś żadna mucha nie narobiła na ten konterfekt - widać pruskie muchy czuły i czują respekt Majestatu, nie to co te CK galicyjskie.
Bob B.