UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
do biedne owczarki -nie ma już owczarków z prostym zadem. po prostu taka moda. masz rację, to może być przyczyna chorób, m. in dysplazji. Ale po prostu owczarek "prosty" będzie teraz kundlem. .. nie będzie uznany przez kynologa. Mam starego i młodego owczarka - różnia się znacznie. W ciągu 10 lat "kanon piękna" zmienił się diametralnie, ludzie wariują, ale nie bardzo wiem, jak z tym walczyć. Nie wyobrażam sobie innego psa niż owczarka niemieckiego, dlatego go mam.