UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Erg napisał: "Szkoła dla chłopców przy Poststraße… . Chodzi tutaj pewnie o późniejszą Szkołę Cesarzowej Augusty-Wiktorii, dzisiaj I LO. " - na pewno nie. Szkoła Cesarzowej Augusty-Wiktorii nigdy nie była szkołą dla chłopców i w dodatku zlokalizowana była przy ul. Wałowej. Tu chodzi o "czerwoną" szkołę na tyłach I LO - po wojnie "jedenastkę", a później Bibliotekę Pedagogiczną. Budynek kilka lat temu rozebrano i postawiono koło Młyna Krzaczastego przy ul. Kościuszki (Hotel Młyn).
Lu