UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Proszę zwrócić uwagę także na budynek Domu Kultury, jego pierwotną formę. Nie jest to może kandydat do 100 najpiękniejszych budowli świata, ale jeden z ostatnich doby powojennej w Elblągu, o którym można powiedzieć, że jest to obiekt architektoniczny, a nie tylko budowlany. Tu jeszcze EDK nieoszpecony wszechwładnymi reklamami, które dzisiaj czynią z niego reklamową, obskurną budę. .. Te okna sali sportowej (dziś zabite płytami), cienie na nich i attyka powyżej, jak to wszystko gra(ło) i jakie proste (na tej fotografii i wielu innych z tamtych lat). Forma przestrzenna Gostomskiego na pierwszym planie. Tu kiedyś robiło się pamiątkowe zdjęcia dla siebie i gościom, na tle tchnącego nowoczesnością zakątka Elbląga. .. Były ambitne plany zagospodarowania najbliższego otoczenia, ale ostatecznie mamy najbardziej zmarnowany pod tym względem plac w centrum miasta

W.Rynkiewicz-Domino

Anuluj