UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
OSOBISTE animozje względem dr Lubockiej-Hoffman oraz jej dośc trudny charakter (sam doświadczyłem) NIE MOGĄ przesłonic faktów. A te są takie, że to ona, nikt inny jest autorem metody odbudowy obszaru staromiejskiego i nazwania jej RETROWERSJĄ. Nie jest ona absolwentem UWM w Olsztynie tylko UMK w Toruniu, ja nie nazwałem jej w swoim wpisie profesorem. Nie jest też prawdą, że spór z zarządem miasta o nawierzchnie ulic wstrzymał na 10 lat odbudowę. dzisiaj buduje sie domy przy ulicach bez nawierzchni (vide Studzienna) każąc jeszcze wnosic opłaty za parkowanie w kałużach i błocie. W 1996 roku w Elblągu odbyła się międzynarodowa konferencja architektów i konserwatorów zabytków poświęcona ich roli w odbudowie obszarów zabytkowych zniszczonych przez wojny lub kataklizmy (Skopje). Żaden z obecnych autorytetó nie wnosił zarzutów wobec autorstwa retrowersji elbląskiej konserwatorki. Podyskutujmy, jeśli mamy cos do powiedzenia, jeśli nie to BEZ ŚCIEM proszę!
BEZ ŚCIEM proszę