UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

DOBRZE się stało, sądząc po zdziwionych nieco wpisach, ze przypomnieliście nam jedna z głównych koncepcji odbudowy i rewaloryzacji Starego Miasta, jaka obowiązywała w latach 50-60 i jeszcze w 70-80.Było ich kilka, podlegały modyfikacjom ale każda z nich mówiła jedno: zatrzec historyczny charakter tego miejsca, tak jak to zrobiono na Nowym Mieście. Za każdą koncepcją krył się zespół, na czele którego stał coraz bardziej utytułowany Szczepan Baum z Gdańska. Retrowersja nie jest jego pomysłem ale autorską koncepcją dr Marii Lubockiej-Hoffman, która jako Woj. Konserwator Zabytków odważnie przeciwstawiła ją baumwańskim pomysłom, ratując w ten sposób klimat staromiejski. Dziwi jednakowoż, że Baum nadal szaleje w Elblągu. Koncepcja odbudowy ratusza na Starym Rynku - to także robota p. Profesora i dlatego budzi ona tyle kontrowersji. Jest jeszcze możliwośc rekonstrukcji znacznych połaci starówki. Może juz czas przewartosciowac filozofię dalszej budowy centrum Elbląga. Pamiętajmy - poprzednikom zajęło to kilkaset lat. My budujemy dla siebie ale też dla przyszłych pokoleń.

BEZ ŚCIEM proszę

Anuluj