UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

(Cz. 3) Ul. Wodna. Zamieszkiwali tutaj na ogół słabiej sytuowani mieszkańcy Starego Miasta. Ale. .był tu lokal pod Nr. 14 prowadzony przez Otto Columbusa z Pasłęka, lokal pod „ czerwoną latarnią” , zwany popularnie „ Columbus Kaffe” . Na zamieszczonym zdjęciu widać narożnik przy ul. Bednarskiej, gdzie zdaje się później była siedziba redakcji „ Elbinger Zeitung” . [6] Przeniesienie biblioteki do urzędu celnego przy Am Große Lustgarten Nr 6 – Chodzi tu o bibliotekę, którą erygowano w przebudowanym gmachu dawnego urzędu celnego (nowy wybudowano na Wyspie Spichrzów). Bibliotekę ostatecznie otwarto 1.10.1915 r. – dzisiaj to Plac Wolności. To tutaj, po wojnie, w zrujnowanym nieco budynku niezapomniany Józef H. Lasota znalazł i zabezpieczył niezwykle cenny księgozbiór elbląski.

erg...

Anuluj