UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Oczywiscie, że w XXI wieku społeczeństwo jest zmotoryzowane i to powoduje konsekwencje w postaci wielkiej ilosci samochodów. Każdemu, kto jest przeciwko temu aby mieszkający na Starym Mieście, czy posiadający tam np. sklep, mógł wjechac autem pod sam dom, a kto nie mieszka w tej dzielnicy proponuję wyznaczyc parking 500-1ooo m. od jego miejsca zamieszkania. Jeżeli mieszka na Nowowiejskiej, nich parkuje na Gwiezdnej. A jeżeli na Grunwaldzkiej koło Politechniki, to zrobic mu parking na Bema. Bo taka jest wymowa wielu wpisów. To jasne, że ruch pojazdów w zabytkowym układzie urbanistycznym będzie zawsze kontrolowany. Uliczki staromiejskie powstawały w średniowieczu, kiedy nikt nie myślał o pojazdach mechanicznych. Ale też i nie o to chodzi, aby mieszkańców tej dzielnicy cofnąc do średniowiecza. Nb. już dawno ustalono, ze używanie nazwy "Starówka" w przypadku elbląskiego Starego Miasta to językowe nadużycie, ponieważ "Starówka" jest tradycyjną nazwą własną określającą najstarszą dzielnicę Warszawy.

Bez Ściem, proszę

Anuluj